Pozvánka na 2.ročník Freestyle Battle Lišany 7.8.2021


Těšíme se na soutěžící a na všechny návštěvníky celodenního sportovního dne.

Video pozvánka na 2.FBL 7.8.2021

Freestyle Battle Lišany 2021 - pozvánka

Jelikož se workoutové akce počas pandemie dají spočítat na prstech jedné ruky, musejí o to více stát za to. Na tom si dává maximálně záležet organizátor 2. ročníku Freestyle Battle Lišany, předseda SK Mek GYM, z.s., Rakovník Marek Hauner, který už skoro rok plánuje jednu ze tří workoutových soutěží letošního roku. Druhý ročník jeho soutěže se začal připravovat ihned po ukončení toho prvního, a proto je potřeba všem přiblížit, proč tuto akci nesmí 7. srpna 2021 zmeškat.

Jak dopadl první ročník, si můžete přečíst v našem loňském reportu a veškeré materiály k němu naleznete na sociálních sítí a webu organizátora soutěže mekgym.com. Jak dopadne letošní ročník, ještě nikdo neví. Co ale víme, je to, s čím si organizátor dal pro přípravu maximální práci a čím chce tuto akci udělat tak výjimečnou. Na co se tedy mohou diváci i soutěžící těšit? Vezmeme to hezky postupně a začneme lákáním na to, proč se akce zúčastnit jako soutěžící.

Co akce nabídne soutěžícím?

Jelikož se jedná o workoutovou soutěž, tak hlavním lákadlem jsou samozřejmě výkony samotných soutěžících, kteří by neměli řešit žádné banální problémy, ale měli by se jen soustředit na svou freestylovou show. Proto hřiště, na kterém bude akce probíhat, bude kompletně obehnané ocelovými zábranami, aby nebyli workouteři během soutěže rušeni diváky. Do tohoto prostoru nebude moct vstoupit nikdo nepovolaný a samotné hřiště bude sloužit čistě pro soutěžní kola a rozcvičování soutěžících během hlavních pauz. Mimo hlavní pauzy se na tuto konstrukci nikdo věšet nebude. Pro účely rozcvičování před jednotlivými koly budou totiž na místě k dispozici konstrukce od firmy WOclub, které budou moct soutěžící kdykoliv využívat a být díky nim maximálně připraveni na své výkony.

Vítězové jednotlivých kategorií se mohou těšit na nadupané ceny od štědrých partnerů, které budou mít problém z akce vůbec odvézt. Těšit se mohou jak na workoutové vybavení, tak na nejrůznější doplňky stravy.

Pokud soutěžící pojedou z větší dálky, mohou využít možnosti zajištěného ubytování den předem, aby byly na své výkony maximálně odpočatí a nemuseli cestovat brzy ráno.

Soutěžící se mohou registrovat od 8:00 buď přímo v den konání soutěže, nebo mají možnost využít dopředu elektronickou formu přímo na stránkách organizátora soutěže mekgym.com, díky čemuž celý proces značně urychlí a ulehčí organizátorům. Registrační poplatek činí 200 Kč, který slouží k pokrytí minimálních nákladů a díky kterému obdrží startovací balíček s cenami útěchy, např. potraviny od partnerů akce a od organizátora pitný režim.

V současné chvíli bude pro vstup na akci potřeba předložit čestné prohlášení sportovce o absolvování PCR testu nebo antigenního testu na COVID-19 ne starší 72 hodin s negativním výsledkem nebo certifikát o očkování proti COVID-19. Povinnost k dodržování hygienicko-protiepidemických opatření je dle zákona Ministerstva zdravotnictví pro sportovní akce pravidelně sledována a případné změny budou upřesněny na webových stránkách organizátora soutěže.

Co soutěž nabídne divákům?

Ano, soutěž je primárně určena pro freestylery, kteří přišli předvést své dechberoucí výkony, ale přece nemůžou být diváci odsunuti na druhou kolej. Bez nich by přece akci chyběla ta správná energie a závodníkům dostatečná motivace. Proto pro ně bude na akci zajištěno k zakoupení jak pestré množství pokrmů a tekutin, tak i nepřeberné množství produktů, které přijdou na akci partneři akce představovat ve svých stáncích. Těšit se mohou i milovníci kávy, jelikož na akci bude zdarma pro soutěžící i diváky k dispozici nejsilnější káva světa, která všem umožní si tak nabitý program užívat naplno.

Na akci bude k dispozici dostatečný počet míst k sezení, ale i prostory ke stání, a to jak zastřešené, tak pod širým nebem. Samozřejmostí budou i prostory určené přímo ke konzumaci potravin.

Pokud diváci přijdou na akci se svými dětmi, mohou je s klidným svědomím svěřit do péče kvalifikovaným lektorům z centra talentované mládeže SK Mek GYM, z.s., kteří se o ně postarají svým pestrým sportovním doprovodným programem her a soutěží. Děti se dále mohou těšit jak na nafukovací hrad, klouzačku, trampolínu, tak i na koutek odpočinkové zóny pro ty nejmenší. Připravena je i odměna v podobě cukrové vaty a motivačních cen.

Pro mládež budou k dispozici komplexní workoutové konstrukce a workoutové vybavení, které jim nabídne vyzkoušení si toho, co uvidí od samotných soutěžících. Většinu představovaného vybavení bude možné si i na místě přímo zakoupit.

Aby celý program během dne krásně odsýpal a nedocházelo ke zbytečným prodlevám, budou časy mezi jednotlivými koly vyplněny i soutěžemi pro workoutovou, ale i laickou veřejnost. Probíhat budou jak obyčejné soutěže ve visu, či shybech, tak soutěže ve výdrži ve stojce, front leveru nebo počtu muscle-upů. Nejlepší výkony budou samozřejmě odměněny pestrými, hodnotnými cenami.

Návštěvníci se mohou také těšit na nadupané exhibice sportovních oddílů SK Mek GYM, z.s., které zůstanou u tématu sportu, ale podtrhnou i jiná jeho odvětví a společně s radostí zapojí do programu všechny zájemce pro vytvoření nezapomenutelného zážitku.

V rámci přísných hygienických podmínek budou na akci zajištěny antibakteriální mycí boxy a dezinfekční prostředky. K dispozici budou jednorázové kelímky, tácky, ubrousky a další potřebné vybavení. Vzhledem k očekávanému překonání návštěvnosti oproti loňskému roku také dojde u letošního ročníku k navýšení počtu Toi Toi.

 

Organizace

Na průběhu celé soutěže se bude podílet 40členný organizační tým, který bude mít v čele svého vlastního koordinátora. Akci bude moderovat dvojnásobný vicemistr ČR ve freestylu Bohdan Děmjaněnko a do poroty usedne trojice vysloužilých a zkušených workouterů, kterými budou Adam Doskočil, Filip Sláma a Pavel Novák.

Samotná soutěž bude začínat v 11:00 a předpokládaný konec je stanoven na 19. hodinu. Soutěžit se bude ve dvou mužských kategorií (do 75 kg a nad 75 kg) a v jedné ženské. Soutěžící nejprve projdou kvalifikačním kolem, za které jim porota přidělí bodové hodnocení dle jejich statických a dynamických výkonů, ale hodnotit bude i přechody mezi nimi. Proto maximální počty bodů může získat pouze ten soutěžící, který předvede jak statické, tak dynamické prvky a bude se je snažit mezi sebou funkčně kombinovat. Čili bude důležité nepřecházet jen od jednoho workoutového náčiní k druhému, ale bude potřeba na každém nějakou chvíli setrvávat a ukázat silové i akrobatické kombinace, samozřejmě v rámci možností každého prvku. Každopádně bude požadováno, aby každý soutěžící v každém jednotlivém souboji využil jak hrazdu, tak bradla a jedno volitelné náčiní (stálky, kruhy, žebřiny nebo zem). Pro kvalifikační kolo mohou soutěžící využít až 120 sekund.

Po kvalifikačním kole se jeden proti jednomu utká postupně 8 nejlepších soutěžících, a to podle bodového hodnocení (první s posledním, druhý s předposledním...), a to ve dvou 45vteřinových kolech, během kterých mohou využívat jakékoliv vybavení s důrazem na komplexnost. Čtyři vítězové se následně utkají o postup do souboje o první a třetí místo ve dvou 60vteřinových kolech a samotné finále proběhne ve dvou 90vteřinových kolech.

Samozřejmostí je povinnost předvádět statické prvky v délce držení minimálně 3 sekundy a důležité je mít určitě i na paměti, že porota bude negativně hodnotit neopravené nepovedené dynamické prvky a dostatečně nepodržené statické prvky. Jednoduše řečeno, pokud víte, že daný prvek nezvládnete staticky udržet, raději se do něj nepouštějte.

Něco navíc

Mimo zmíněných předností soutěže se po vyhlašovacím ceremoniálu mohou návštěvníci těšit na překvapení u ohniště, živou kapelu a afterparty, která je plánovaná až do sobotní půlnoci. Dále je možnost pro každého, kdo se rozhodne neuspěchat svůj návrat domů, přespání ve svém stanu či v krytých prostorech organizátora, proto nezapomeňte na své vybavení pro přespání.

Aby toho nebylo málo, tak bude v prostorách soutěže zajištěno rozlehlé kryté pódium Stagemobile XL 8x 6 m s LCD displeji, na kterých budou diváci moct sledovat záznamy výkonů jednotlivých soutěžících. Pódium bude samozřejmě sloužit i jako přehledné místo pro vyhlášení vítězů a pro vhodnější sledování jednotlivých doprovodných programů.

Za zmínku také určitě stojí snímání celé soutěže dvěma profesionálními drony, které se v mezičasech pochlubí i dechberoucí exhibicí, při které poletí až 140 km/h na sousedním připraveném prostředí louky a pole u hřiště.

Samotná soutěž i celý program je maximálně nabitý a připravený. Teď už je jen důležité, aby dorazil maximální počet závodníků a diváků, a bude se jednat o opravdu velkolepou událost. Plánujete ji podpořit svou návštěvou i Vy?

  • Profesionální team
  • Celý den sportovní aktivity
Více